Genel

Türk askeri harekat bölgesine yüksek moral ile gidiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Fırat’ın doğusunun terör örgütlerinden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nda 2’nci güne girildi. Operasyon başarılı bir şekilde devam ederken askerlerin morali de yüksek. Kararlı bir şekilde operasyonu icra eden askerlerin operasyona gittikleri anlar paylaşıldı. Görüntülerde askerlerin moralinin yüksek olduğunu görülüyor.

“SAVAŞ TÜRK’ÜN DÜĞÜNÜDÜR”

Şanlıurfa‘nın Akçakale ilçesinden ilerleyen askeri konvoyda ZPT (Zırhlı Personel Taşıyıcı) içerisinde bulunan Türk askeri harekat bölgesine yüksek moral ile gitti. Askerler “Ayağımızı bastığımız yer bizimdir. Alıp geleceğiz orayı. Savaş Türk’ün düğünü demektir” gibi ifadelerle operasyon bölgesine hareket etti.

HAREKAT BAŞARILI İLERLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Fırat’ın doğusunun terör örgütlerinden arındırılmasına yönelik başlatılan ‘Barış Pınarı Harekatı’nda 2’nci güne girildi. Terör hedeflerini savaş uçakları ve kara destek vasıtalarıyla vurmayı sürdüren TSK birlikleri, Suriye’deki ilerleyişine de devam ediyor. Türk askeri karşısında çaresiz kalan YPG’li teröristler köşeye sıkışmış durumda. Türk ordusunun gücüne dayanamayan terörist çareyi kaçmakta buldu. Bazı teröristler mevziden kaçarken, YPG’li sözde yöneticiler militanlar kaçması diye ölümle tehdit ettikleri bölgeden gelen bilgiler arasında.

TSK BÖLGEYİ ABLUKAYA ALDI

TSK, Suriye’de başlayan iç savaş sonrası Fırat Nehri doğusundaki bölgelerin terör örgütü kontrolüne girmesinin ardından bölgeye harekat düzenleyebileceğini duyurdu. Uzun süre ertelenen ve son olarak 2 ay boyunca güvenli hale getirilmesi için ABD ile de yapılan çalışmaların sonuç vermemesi üzerine dün saat 16.00’da ‘Barış Pınarı Harekatı’ başlatıldı. Harekat kapsamında teröristlerin bulunduğu hedefler; savaş uçakları, obüsler ve çok namlulu roketatarlar ile ateş altına alındı. Terör hedeflerine yönelik atışların ardından dün saat 22.00 sıralarında zırhlı birlikler, beraberinde Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri ile sınırı geçerek, karadan giriş yaptı.

Harekatta 2. gün: Kaçan teröristler ölümle tehdit edildiHarekatta 2. gün: Kaçan teröristler ölümle tehdit edildi Milli Savunma Bakanlığı harekatın bilançosunu açıkladı: 181 hedefi ateş altına alındıMilli Savunma Bakanlığı harekatın bilançosunu açıkladı: 181 hedefi ateş altına alındı Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladıBarış Pınarı Harekatı’nda kara operasyonu başladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Harekat planlandığı şekilde devam etmektedirCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Harekat planlandığı şekilde devam etmektedir Topçu atışlarıyla vurulan Tel Abyad görüntülendi: Bölgede sessizlik hakimTopçu atışlarıyla vurulan Tel Abyad görüntülendi: Bölgede sessizlik hakim Hacı Bayram Cami'nde Barış Pınarı Harekatı için Fetih Suresi okunduHacı Bayram Cami’nde Barış Pınarı Harekatı için Fetih Suresi okundu Komandoların karadan giriş yaptığı Resulayn'dan çatışma sesleri yükseliyorKomandoların karadan giriş yaptığı Resulayn’dan çatışma sesleri yükseliyor Kaynak: İHA

Kaynak: www.haberler.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Optimized with PageSpeed Ninja