Genel

Ahmet Altan tutuklandı kızı Sanem Altan bunları yazdı : Türkiye düşünsün

SİLİVRİ Cezaevinden tahliye edildikten sonra ilk iş olarak Fethullah Gülen’in yeğeni Selman Gülen’e methiye yazan Ahmet Altan bugün yeniden tutuklandı. Kızı Sanem Altan twitter hesabından ‘dimdik geri gelecek’ diye yazdı.

Ahmet Altan hakkında savcıların yaptığı itiraz sonucu dün gece yeniden gözaltına alınmıştı. Bugün adliyeye sevk edilen Ahmet Altan için mahkeme, tutuklama kararı verdi. 

Süreci izleyen kızı Sanem Altan, gözaltı ve sonrasındaki gelişmelere ilişkin attığı mesajlarla sosyal medyanın gündemine oturdu. Sanem Altan şunları yazdı:

-Biraz önce #ahmetaltan adliyeye geldi.. Bizi mahkeme salonuna içeri almıyorlar, talimat varmış!! Uzaktan gelişini izledim, Şahane gülümsüyordu koridordan gelirken, etrafında polisler o kollarını bana doğru açarak yaklaştı, sarıldık. işte dayanamadıkları şey o geliş..Yıkamıyorlar..

-Salona aldılar sonunda.. Mahkeme heyet başkanı ‘sizinle bakış açımız çok farklı’ diyor!! savunma yapan avukatımıza.. Bir mahkemede golması gereken hukuk anayasa maddeleri yerine bakış açısı diyor!! Ben de soruyorum kimin bakış açısı bu #ahmetaltan ı tutuklatan..

-Ne mi oldu! Dimdik çıktı dimdik geri aldılar… Ne mi olacak, yine dimdik geri gelecek.

Türkiye düşünsün

Hakkındaki tutuklama kararı sonrasında babasının evden ‘Eyvallah’ diyerek çıktığını belirten Sanem Altan, bir fotoğrafla birlikte şunları yazdı:

‘Eyvallah bitanem’ dedi gitti. Geceyi VatanEmniyette geçirdi, 2-3 saat sonra tekrar tutuklayacaklar.Aynı saatlerde aynı #ahmetaltan hapishanede yazdığı kitapla ABD’de Amazonun heryıl yaptığı ‘yılın en iyi 20 kitabı’ arasına seçildi.Tek çeviri kitap olarak hem de.Türkiye düşünsün! pic.twitter.com/uKGaSqQSUX

— sanem altan (@AltanSan) November 13, 2019

Kaynak: www.internethaber.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Optimized with PageSpeed Ninja