Dünya

BM, Şam’dan Türkiye’ye çağrı: Derhal ateşkes yapın

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriye’nin kuzeydoğusunda ‘derhal ateşkes’ çağrısı yaptı. Pedersen’in bu açıklamayı, anayasa komitesi görüşmeleri için gittiği Şam’da, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile görüşmesinden sonra yapması dikkat çekti.

BM’DEN TÜRKİYE’YE: İHTİLAFA DERHAL SON VERİN 

Şam’da Reuters’a konuşan Pedersen, BM’nin Suriye’nin kuzeydoğusundaki krizin insani sonuçları konusunda ‘son derece endişeli olduğunu’ söyleyerek, ‘ihtilafa derhal son verilmesi’ çağrısında bulundu. Pedersen’in konuyu, Muallim ile görüşmesinde de gündeme getirdiği belirtildi.

‘TÜRKİYE’NİN SALDIRGANLIĞI ÇÖZÜM ÇABALARININ ALTINI OYUYOR’  

Suriye devlet televizyonunun haberine göreyse Muallim, Pedersen’le görüşmesinde ‘Türkiye’nin saldırganlığının Suriye’deki krizi uzattığı be siyasi çözüm sağlama çabalarının altını oyduğu’ görüşünü dile getirdi.

Pedersen’in Şam ziyareti, Suriye’nin yeni anayasasını hazırlamak için oluşturulan komitenin 30 Ekim’de Cenevre’deki ilk toplantısı öncesinde planlanmıştı. Şam’ın en güçlü müttefiki olan Rusya BM’den, yeni anayasa yazım süreci için 150 üyeli bir komite oluşturmasını istemişti.bursa escort

Kaynak: www.aktifhaber.com

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Optimized with PageSpeed Ninja